“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

Apie maisto papildus

Publikuota http://health.msn.com/health-topics/aging/dietary-supplements-may-harm-older-women-study

“Mineralai, vitaminai, folio rūgštis ir kt. maisto papildai toli gražu nėra tokie sveiki, iš tiesų jie gali padidinti vyresnio amžiaus moterų, vartojančių juos, mirtingumą, teigia naujausi tyrimai.
Viliantis išvengti lėtinių ligų, maisto papildai yra plačiai vartojami Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tačiau ilgalaikio papildų vartojimo įtaka sveikatai nėra gerai ištirta, teigia mokslininkai.
„Mūsų tyrimų rezultatai verčia susirūpinti dėl plačiai vartojamų maisto papildų saugumo“, – teigia vyriausiasis tyrėjas, mitybos ir epidemiologijos specialistas, Jaakko Mursu iš Rytų Suomijos Universiteto Kuopyje. „Mes patartume žmonėms verčiau sutelkti dėmesį į kasdienę sveiką mitybą, nei rinktis maisto papildus.“ – sako jis.
J. Mursu komanda apklausė apie 39 tūkstančius moterų, kurios dalyvavo Iovos Moterų sveikatos tyrimuose. Tyrėjai ypač domėjosi sąsajomis tarp maisto papildų vartojimo ir mirties rizikos. Tyrime dalyvavusios moterys, kurių amžiaus vidurkis 62 metai, deklaravo, kiek ir kokių papildų suvartojo 1986, 1997 ir 2004 metais.
Per 19 stebėjimo metų mirė 15 594 moterys. 1986 m. bent vieną maisto papildą vartojo 63 procentai, o 2004 m. – jau 85 procentai tiriamų moterų, teigė mokslininkai.
Vienas iš papildų sumažino mirties riziką, tačiau dauguma – ne, teigia J. Mursu grupė.
Multivitaminai, vitaminas B6, folio rūgštis, geležis, magnis, cinkas ir varis tik padidino mirties riziką. Tačiau, kalcio papildai ją sumažino.
J. Mursu komanda pažymi, kad didžiasią mirties riziką sukėlė geležis. Kuo daugiau geležies vartojama, tuo didesnė mirties rizika, todėl geležies preparatų vyresnio amžiaus žmonėms reikėtų vartoti mažiau.
„Žinoma, tai tik vieno tyrimo rezultatai, kiti tyrimai tokio dramatiško mirtingumo padidėjimo nenustatė“, sako J. Mursu, kuris bendradarbiavo ir su Minesotos Universitetu. „Tačiau, studija akivaizdžiai parodė, kad plačiai vartojami maisto papildai negali padėti išvengti lėtinių ligų.“

Parengta pagal: S. Reinberg. Maisto papildai gali būti žalingi vyresnio amžiaus moterims
(svetainės autoriai už straipsnio turinį neatsako)

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau