“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

DEPRESIJOS GYDYMAS

Depresijos metu krenta nuotaika, galite pasijusti beverčiais, bejėgiais, nemotyvuotais ir išsekusiais. Ji gali paveikti miegą, apetitą, lytinį potraukį ar pasitikėjimą savimi. Taip pat, ji gali trukdyti jūsų kasdienei veiklai ir veikti fizinę sveikatą. Pasijuntate tarsi užburtame rate: kuo blogiau jūs jaučiatės, tuo labiau prislėgtas esate ir taip dar labiau klimpstate į depresiją. Depresija gali būti skirtingo išreikštumo laipsnio, pvz.: lengva arba sunki, ir gali būti siejama su įvairiais žmogaus patyrimais; pvz.: postnatalinė depresija užklumpa po gimdymo. Depresija dažnai eina kartu su nerimu.

Naudingos nuorodos: DepresijaPatarimai sergant depresija;  Moterų depresijos gydymas

NICE (National Institute for Health and Care Excellence) Depresijos Gydymo Rekomendacijos 2017 m.

  • Neseniai atsiradusiai lengvai depresijai gydyti antidepresantai nėra skiriami. Pirmiausia rekomenduojama stebėjimas, individuali savipagalba, psichoterapija ir fizinis judėjimas.
  • Antidepresantai rekomenduojami vidutinės ir sunkios depresijos bei distimijos gydymui.
  • Skiriant antidepresantą, rekomenduojama generinis selektyvus serotonino atgalinio įsiurbimo inhibitorius (SSRI).
  • Svarbu žinoti, kad antidepresantą galima nutraukti vartoti tik palaipsniui (per 2 savaites), nes gali atsirasti nutraukimo simptomai.
  • Gydymui atsparios depresijos atveju skiriami ir kitų grupių vaistai (litis, antipsichotikai), pridedamas antras antidepresantas.
  • Pacientai po dviejų buvusių depresijos epizodų, esant funkciniam sutrikimui, turi būti gydomi mažiausiai 2 metus.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau