“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

BIPOLINIS SUTRIKIMAS

Jeigu jums diagnozuotas bipolinis sutrikimas – tai pasireikš nuolatine nuotaikos kaita. Tam tikrais momentais jūsų elgesys gali tapti per daug emocionalus, į įvairias situacijas reaguosite perdėtai. Tačiau, kitu laiku, kartais ir pakankamai ilgais laiko tarpais, jūs galite jaustis prislėgtas depresijos. Bipolinis sutrikimas, taip pat, kaip ir kiti, turi kelias sau būdingas formas, nustatomas pagal tai, kaip dažnai ar stipriai keičiasi jūsų nuotaikos ar/arba yra psichozės elementų.  Jei kai kuriomis dienomis jaučiatės labai energingas ir laimingas, o kitomis labai liūdnas ir prislėgtas, vienpusė nuotaika išsilaiko savaitę ar ilgiau, nuotaikos pokyčiai trikdo miegą, koncentruoti dėmesį arba dirbti, tai jūs sergate bipoliniu sutrikimu.

Ciklotimija. Neretai ciklotimija pasireiškia grupe įvairių nuotaikos sutrikimų, lydimų hipomanijos ir lengvos/vidutinio sunkumo depresijos epizodu. Pacientai paprastai jaučiasi gana stabiliai, tačiau savijautą lydi aiškūs emocijų pakilimai, ne tokie ryškus kaip manijos, ir nusileidimai, primenantys švelnios/vidutinio sunkumo depresijos epizodus. Tokia būklė turi tęstis ne mažiau 2 metų su ne daugiau kaip dviem vienas paskui kitą sekančių normalios nuotaikos mėnesių. Pagrindinis skirtumas nuo pirmo tipo bipolinio nuotaikos sutrikimo, ciklotimija sergantys asmenys būna gana produktyvūs, kartais net pernelyg. tai bipolinio sutrikimo (anksčiau vadinto maniakine depresija) forma, kuriai būdingi nuolatiniai afektiniai sutrikimai, besitęsiantys ilgus metus. Dėl lengvesnės eigos dar vadinama „švelniuoju dvipoliu sutrikimu“.

Vaikams liga tęsiasi ne trumpiau nei metus, suaugusiesiems- ne trumpiau nei dvejus metus. Ciklotimijos atoslūgiai paprastai būna ne ilgesni nei du mėnesiai. Liga pasižymi nuotaikų kaita, kuri pasireiškia dažnai besikeičiančiais depresijos ir lengvai pakilios nuotaikos periodais, iš kurių nei vienas nėra pakankamai sunkus ar ilgas, kad būtų galima diagnozuoti bipolinį ar pasikartojantį depresinį sutrikimą.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau