Kas yra psichiatras?

Psichiatras, tai gydytojas, psichikos ligų specialistas, kuris, remdamasis psichiatrijos mokslu, atpažįsta, diagnozuoja, pagal tuo metu patvirtintą tarptautinę ligų klasifikaciją (šiuo metu TLK-10 am) ir gydo psichikos sutrikimus. Biologinės pakraipos psichiatrai gydo vaistais, tuo tarpu psichodinaminės,- sutrikimų supratimui daugiau naudoja biopsichosocialinį modelį ir psichikos sutrikimų gydymui greta vaistų, o lengvesniu atveju ir be jų,- taiko ir bendravimo arba psichoterapinį metodą.

Psichiatras

Kotryna Varevičienė

KOTRYNA VAREVIČIENĖ

Gydytoja psichiatrė-psichoterapeutė

Psichoterapija – medicinos sritis, kur psichologinių problemų arba psichikos sutrikimų gydymui taikomas komunikacinis (bendravimo) metodas. Dažniausiai į psichoterapeutą kreipiasi žmonės patiriantys vidinę kančią. Jei jaučiate nuolatinį ilgalaikį nerimą, įtampą, liūdesį, blogą nuotaiką, greitai sudirgstate, liejate pyktį arba užsidarote nuo visų, sutrinka santykiai su artimaisiais, draugais, kitais žmonėmis, sunku dirbti, koncentruoti dėmesį, mintys nuolat nuklysta “išsilaižyti žaizdų”, ratais sukdamosis apie tuos pačius įvykius, žodžius, aplinkos detales. Visa, kas prisimenama kalba apie “ne tai”, “ne taip”. Susiaurėja interesai, pagaliau nieko nesinori daryti arba veikiate neapgalvotai, žalingai sau ir kitiems, gyvenimas nublanksta, apie save galvojate blogai, o kartais tiesiog atrodo, kad visi nesupranta, neįvertina jūsų, nors taip stengiatės. Gyvenimas įgauna keistą skonį, nebegalite būti sėkmingas, o kartais jūsų sėkmė per daug kainuoja aplinkiniams, pagaliau jums pačiam. Svarbu suvokti, kad gali būti ir kitaip…

Rūta Avižonienė

RŪTA AVIŽONIENĖ

Gydytoja psichiatrė-psichoterapeutė

Gydau vaistais ir psichoterapija

Nino Mackina

Gydytoja psichiatrė – psichoterapeutė

Studijavo Sankt Peteburgo pediatrijos institute, baigė VU, MF, vaikų paauglių  ir suagusiujų psichiatrijos rezidentūrą, VU bazinį psichodinaminės psichoterapijos kursą. Daug metu dirbo Psichoterapijos centre (Malonioji g.), VmPSC KC. Pastaruoju metu dirba VmPSC Krizių intervencijos sk. gyd.psichiatre psichoterapeute.

Jolita Bužinskienė

Gydytoja psichiatrė – psichoterapeutė

Baigiau Kauno Medicinos Akademiją bei Kauno Geštalto studijų centro programą. Darbo patirtis – 22 metai, dirbau „Senevita“ globos namuose, Vilniaus m. Psichikos sveikatos centre, šiuo metu dirbu su ambulatoriniais pacientais. Biomedicininių tyrimų dalyvė, kognityvinės elgesio terapijos praktikė (studijuoju šią psichoterapijos kryptį LSMU). Manau, kad gydymas turi būti kompleksinis, ir tas įmanoma susitikus psichoterapijos kurso metu.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau