“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

KODĖL JIE KAMUOJA KŪDIKIUS IR KAIP JŲ IŠVENGTI?

Pilvo diegliai pirmaisiais mėnesiais gerokai apkartina kūdikio auginimo džiaugsmą daugeliui tėvų.

Kodėl tai nutinka ir ką daryti, konsultuoja vaikų ligų gydytoja Asta Rudžionienė.

KODĖL? Pilvuko diegliai kankina  apie 20 – 25 proc. kūdikių. Pastebėta, kad  berniukus šiek tiek dažniau nei mergaites, tačiau moksliškai šį teiginį sunku paaiškinti. Manoma, kad šią problemą paskatina daugelis veiksnių. Viena jų – nebrandi virškinimo ir nervų sistema. Kai pagerėja šių sistemų veikla (apie 4-5 mėn.), diegliai savaime praeina. Dauguma mokslininkų sutaria, kad priežastis gali būti karvės pieno baltymas, kurį nebrandžiam žarnynui sunku suvirškinti. Taip pat  –  disbiozė (per mažai gerųjų žarnyno bakterijų), laktazės (fermento) stoka, kūdikio permaitinimas (kai verkiančiam nuolat siūloma krūtis). Daug įtakos turi ir tėvų nerimas bei pyktis, įtampa (vaikas jaučia emocijas). Kartais kūdikis prisiryja valgydamas oro, dėl to taip pat gali būti pilvo skausmai.

ŽINDYMAS. Kad kūdikius mažiau kamuotų diegliai, maitinančioms mamoms patariama atsisakyti kofeino turinčių gėrimų  –  jie dirgina ir taip jautrią vaiko nervų sistemą, taip pat patariama negerti pieno ir nevalgyti pieno produktų. Galima pabandyti keletą dienų (pavyzdžiui, 5 – 7, atsisakyti varškės, sūrio, kefyro, pieno ir pan. Jei vaikučiui pagerėja, dietą reikia tęsti toliau. Tačiau jei diegliai nepraėjo, ko gero, priežastis kita, mamytei reikėtų pamažu grįžti prie kasdienio maisto. Taip pat krūtimi maitinančiai mamytei patariama atsisakyti ir aštrių produktų bei prieskonių. Žindyvė turėtų vengti ir tokio maisto, kuris jai pačiai sukelia nemalonius pojūčius žarnyne. Mišiniais maitinamas kūdikis taip pat gali kentėti nuo dieglių, jei jam netinka mišinėlis. Kūdikiui negalima duoti saldžių gėrimų (sulčių, saldžios arbatos). Jei atrodo, kad vaikutis labai nori gerti, reikia pasiūlyti paprasto vandens.

PAGALBA.  Vaikučio, kuris kenčia nuo pilvo dieglių, reikia stengtis nepermaitinti. Neramūs kūdikiai nuolat prašo krūties, tačiau pienas perkrauna skrandį ir tik pablogina padėtį. Šiuo atveju krūtį geriau pakeisti čiulptuku (čiulpdamas vaikas nusiramina). Pastebėta, kad dažniau nuo pilvo dieglių kenčia aktyvūs, valgūs kūdikiai. Prieš maitinant galima vaikutį paguldyti ant pilvelio – tai padeda išeiti dujoms.  Taip pat labai svarbu pavalgytam vaikučiui padėti atsirūgti, kad patekęs į skrandį  oras nekeliautų žarnynu tolyn. Kiti pagalbos būdai:

-Šiluma ir masažas. Čia tinka visi mamyčių išvardyti būdai – ir pašildyti vystyklai, ir šiltos rankos, ir, žinoma, masažas aplink bambą laikrodžio rodyklės kryptimi.

-Bendravimas su vaiku, todėl kartais geriausias vaistas – paprasčiausiai panešioti, pasūpuoti ant rankų. Galima pabandyti nukreipti kūdikio dėmesį: įjungti švelnią muziką, padainuoti ar tiesiog ką nors pašnibždėti į ausį.

-Kūdikiai, kaip ir suaugusieji, yra skirtingo temperamento. Todėl vienam gali būti smagu judėti (būti kilnojamam aukštyn žemyn, važiuoti mašina ar pan.), o kitas gali nusiraminti suvyniotas vystyklu, kaip anksčiau mus vystė mamos ir močiutės.

Jei sunku susitvarkyti patiems, reikia kreiptis pagalbos į vaikų gydytoją, jis patars ir galbūt paskirs vaistų. Dažniausiai skiriami preparatai, saugantys, kad nesusidarytų dujos, – simetikonas ir probiotikai.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau