“Taurakalnio Sveikatos Namai” ieško prisijungti į komandą psichiatrų, psichoterapeutų ir masažisto. Jei esate kūrybingas/a, gana savarankiškas/a ir ieškote jaukios aplinkos dirbti individualiai Vilniuje,-laukiame Jūsų skambučio tel. +37068630529

sveikatos namai

Karantino šalutinis efektas

Užsitęsusio karantino laikotarpis, panašu, jog sunkia paskutinius žmonių energijos ir motyvacijos syvus. Vis dažniau aplanko neviltis, nerimas, beprasmybė, nežinojimas, baimė, kaip ir kada visa tai baigsis. Kažkas laukia šio karantino pabaigos, kiti bando nusiteikti ,,trečiajai bangai‘‘, dar kiti nuogąstauja, jog situacija prasitęs keleriems metams. Be abejonės, kad ir kokios iš minėtų minčių aplanko, visos jos sekina mūsų psichiką. Sekina, nes nėra aišku, kada baigsis pandemija, nėra nieko konkretaus, į ką galima būtų atsiremti, nes laukiam to, kas nuo mūsų tiesioginių jėgų ir veiksmų mažai priklauso. Daugeliui žmonių buvimas situacijose, kuriose jie negali nieko kontroliuoti ar nulemti, ypač sunkiai pakeliamas, nes tuo metu užplūsta daug nemalonių emocijų ir jausmų, kuriuos tenka išgyventi, su kuriais tenka susidurti. Esame įpratę „bėgti“, daug dirbti, pavargus, keliauti į kitą vietovę ar šalį, „pakeisti aplinką“, tačiau šiuo metu visa tai apribota ir labai sudėtinga. Dalykai, kurie buvo savaime suprantami, dabar tapo sunkiai pasiekiami, ir tai neabejotinai turi didžiulį poveikį mūsų savijautai. Net ir tie žmonės, kurie sako, kad „karantinas man tik į naudą“ arba „aš nejaučiu jokio karantino“, vargu ar savo viduje, iš tiesų, taip jaučiasi. Galbūt kaip tik kitiems kartodami panašias frazes, bando jomis įtikinti save.

Jausti nerimą, baimę, nusivylimą, emocinį ir fizinį nuovargį, motyvacijos stoką, pyktį, beviltiškumą ir kitus panašius jausmus, šiuo laikotrapiu yra natūralu ir „normalu“. Tačiau net jei tai natūralu ir „normalu“, kai kuriems žmonėms tai gali būti ypač sunkiai pakeliama.

Kiek tokie jausmai ir emocijos turi įtakos mūsų kasdienybei? Kaip „išmatuoti“ būseną? Ką darau, kad sau padėčiau? Kada jau verta galvoti apie gydymą? Tokius ir panašius klausimus kviesčiau užduoti individualiame pokalbyje ir kartu atrasti bei išlaikyti vidinę pusiausvyrą.

 

Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Brigita Štenger

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Skambindami nurodytu telefonu, tokiu būdu patvirtinate sutikimą (be atskiro rašytinio sutikimo) gauti nuotolinę paslaugą. Plačiau