NAUJAUSIAS MIKČIOJIMO KOREKCIJOS METODAS

Kaip šaunu valdyti savo balsą! Balsas – tai instrumentas, kuriuo Jūs grojate visą gyvenimą. Ir kaip apmaudu, jei mikčiojimas neleidžia Jums naudotis šia Dievo dovana. Tikra bėda, jei staiga kalba užsikerta, trūkčioja ar net visai prapuola.

Kas gi tas mikčiojimas?

Mikčiojimas – tai kalbos tempo ir ritmo sutrikimas, kai sunku ištarti žodžius, išsakyti savo mintis, kai kalbant kartojami atskiri garsai ir žodžiai, kai atsiranda kalbos padargų (lūpų, liežuvio, liežuvėlio, minkštojo gomurio) traukuliai, spazmai veido ir kaklo srityse. Bandymas nugalėti šį kalbos sutrikimą dažnai tik dar labiau sustiprina patį mikčiojimą. Tokie žmonės tampa emociškai dirglūs, nervingi arba labai kuklūs ir tylūs.

Kodėl pradedama mikčioti?

Mūsų kalbą valdo trys kalbos centrai: motorinis – Broko, kuris reguliuoja balso aparatą ir valdo visa tai, kas dalyvauja tariant garsus (judina lūpas, liežuvį), sensorinis Vernikės – padeda išgirsti ir suprasti  savo ir kitų kalbą ir asociatyvinis – „analizuoja“ išgirstą frazę ir „planuoja“ tolimesnę kalbą. Kalbant visi šie trys centrai perduoda impulsus vienas kitam sinchroniškai. Kai sutrinka šių impulsų perdavimas, atsiranda mikčiojimas. Mikčiojimas ir yra nestabilus šių trijų centrų darbas.

Mikčiojantieji turi labai padidėjusį Broko centro aktyvumą. Šis centras tampa toks aktyvus, kad net esant  įprastoms emocijoms, su kuriomis susiduria visi žmonės bendraudami, suardo prislopinančius ryšius, kontroliuojančius šį centrą. Tada prasideda spazmai. Spazmai – tai patologinis Broko centro aktyvumas.

Homeopatijos centre jau treji metai taikomas naujausias mikčiojimo taisymo būdas – kompiuterinė programa „BreathMaker“. Dirbant su šia programa, mikčiojimas, nesvarbu kokio sunkumo jis bebūtų, ištaisomas net 94-96%. Tai patvirtinta tyrimais, kurie buvo atlikti Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Izraelyje 1996-2002 metais. „BreathMaker“ programa sukurta Maskvos biokibernetikos mokslinių tyrimų centre (vadovas A. Bludov). Jos tikslas – visiškas kalbos funkcijų atstatymas. Kompiuterinė programa tris kalbos centrus priverčia dirbti tuo pačiu metu ir perduoti impulsus tolygiai. Tokiu būdu sumažinamas Broko centro aktyvumas ir šalinama pirminė mikčiojimo priežastis.

Korekcinį kursą sudaro trys etapai: skaitymas ir bendravimas nemikčiojant bei diktoriaus gebėjimų ugdymas. Dirbama  mikrofonu ir ausinėmis. Nors ir labai mikčiojantis žmogus girdi savo nemikčiojantį balsą (būtent savo – tai labai svarbu), nes programa „BreathMaker“, turinti klinikinius filtrus, „iškarpo“ netaisyklingai tariamas vietas.  Tada  reaguoja minėti kalbos centrai ir   pradeda perduoti impulsus vienas kitam sinchroniškai, todėl jau po keleto minučių nustojama mikčioti. Per pratybas žmogus negirdi pašalinio triukšmo ir orientuojasi tik į taisyklingai išgirstą frazę. Besipraktikuojant sutvarkomas ir kvėpavimas, nes 2-3 kartus pailgėja iškvėpimas.

Savo namuose mikčiojantysis turi dirbti kasdien (pagal tam tikrus nurodymus) po 1,5 val. tol, kol įtvirtins naujos, išmoktos kalbos įgūdžius. Su kompiuterine programa „BreathMaker“ mikčiojantieji gali dirbti nuo septynerių metų.