Kiekvienoje šeimoje kūdikio gimimas – labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis. Tačiau neretai, ypač kai susilaukiama pirmagimio, šalia didžiulės laimės tėvelius aplanko ir rūpesčiai, nerimas, kaip geriau suprasti kūdikio poreikius ir jam padėti esant tam tikroms problemoms. Vaikų ligų gydytojas – tas žmogus, kuris suteikia naudingų patarimų kūdikio ar paaugusio vaikučio sveikatos priežiūros klausimais. Tėvams, o ypač mamytėms rūpi ne tik ligų gydymas, bet ir sveiko vaiko vystymosi bei priežiūros ypatumai. Dažnai neužtenka 15 min. vizitui skirto laiko (pirminiame sveikatos priežiūros centre) visiems kylantiems klausimams išsiaiškinti. Šiuolaikinės mamytės yra žingeidžios, turi daug informacijos (jos gausu įvairiose visuomenės informavimo priemonėse), tačiau neretai būna sunku teisingai nuspręsti, kas yra geriausia konkrečiam vaikeliui. Tuomet gali padėti gydytojas-pediatras.

 

Vaikų ligų gydytoja Asta Rudžionienė

1991 m. baigiau Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, įgijau gydytojo – pediatro kvalifikaciją.

1991-1992 m. mokiausi internatūroje, po jos pradėjau dirbti Karoliniškių poliklinikoje vaikų ligų gydytoja.

2002-2004 m. dėsčiau Žmogaus anatomijos kursą Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto studentams.

Nuo 2004 m. dirbu Vilniaus sveikatos namuose vaikų ligų gydytoja.

Esu Lietuvos pediatrų draugijos narė, nuolat tobulinuosi kvalifikacijos kėlimo kursuose, dalyvauju seminaruose, konferencijose.

Nuo 2011 m. – dr.Šiuslerio terapijos asociacijos narė.

Esu žurnalo „Tavo vaikas“ konsultantė

Rūpinuosi sergančiais bei sveikais vaikais, jų vystymusi. 

Domiuosi pediatrijos mokslo naujovėmis. 

Stengiuosi pažinti homeopatiją ir pritaikyti ją savo darbe. 

Konsultuoju kabinete ir internetu lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

 

 

 

Dirbdama su kūdikiais ir mažais vaikais daugiausia bendrauju su jų mamytėmis. Pastaruoju metu pastebiu, kad labai daug jaunų mamų nori savo sergantiems vaikučiams padėti kuo švelnesniais gydymo metodais, domisi vaistais, jų pašaliniais poveikiais. Kai pacientas mažas, gydytojo užduotis taip pat yra naudoti kaip įmanoma saugesnius medikamentus. Savo pacientams stengiuosi padėti natūraliomis priemonėmis, tačiau, esant būtinybei, skiriu ir stipresnių vaistų, bet pirmiausiai laikausi laiko patikrinto gydymo principo: „Primum non nocere“ – pirmiausia nepakenkti.